Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

52. Silvestrovský futbalový zápas

K spríjemneniu vianočných a novoročných sviatkov v Kriváni okrem Farského úradu (sv. omše,  veľkí a malí betlehemci, punč), Základnej školy (23. Vianočná akadémia), Materskej  školy  (Mikuláš v kinosále) Obecného úradu, (Folklórny večer s ĽH Ďatelinka a FS Detvani,) a občanov (novoročný ohňostroj ku vzniku Slovenskej republiky)   prispeli opäť aj členovia Telovýchovnej jednoty Kriváň.

Odohral sa už 52. ročník Silvestrovského futbalu,  ktorý opäť zaujal verných fanúšikov a to aj starších pamätajúcich si jeho prvý ročník  na Silvestra 1965. Týmto populárnym zápasom medzi Horným a Dolným Kriváňom na zamrznutom teréne, hráči vytvorili pravú futbalovú atmosféru a tak spríjemnili vstup do nového roku 2017 v Kriváni. Pri varenom víne si ju užívali ako hráči tak aj diváci, medzi ktorými nechýbal starosta Imrich Paľko a verní fanúškovia  Rudolf Káčer st., Štefan a Emil Chlebničan, Jozef Krnáč, Štefan Spáč, Peter Chlebničan, Martin Krnáč, Štefan Klimo, Milan Melicher, Michal Hliva a Ján Krnáč, ktorý sa zúčastnil  na 50-tich  Silvestrovských zápasoch.

Na primrznutom teréne hlavného ihriska bez snehu, sa hralo svižne od prvého hvizdu tradičnej rozhodcovskej dvojice  Rudolf Káčer ml. a Milan Halaj.

V prvom polčase  dali najavo  Horní, že budú pánmi na ihrisku ako vlani /vyhrali  5 : 0/. Vychádzali im kombinácie, boli rýchlejší a Miroslav Chlebničan ml. /teraz hráč Lieskovca/ strelil dva  góly., čím zabezpečil vedenie 2:0.  V druhom polčase  nastal obrat, Dolní dali  kontaktný gól Ľubomírom Panicom - hráčom  krivánskeho „áčka“. No Horní kontrovali, keď Jozef Šulek ml. / hráč Hriňovej/ dal tretí gól. Dolných to nezlomilo a stále útočili, čo zúročil dvoma  gólmi Michal Šufliarsky  / hráč druholigového Svätého Jura/, čím stanovil konečný výsledok 3 : 3 – po ôsmych rokoch remíza. Výsledok je spravodlivý a spokojní boli obaja súperi.

Horný Kriváň - Dolný Kriváň  3 : 3  (2 : 0)

Góly: Miroslav Chlebničan ml.  2, Jozef Šulek ml.

Michal Šufliarsky  2, Ľubomír Panica

Pred  100 divákmi zápas rozhodoval Rudolf Káčer ml., ktorému asistoval  Milan Halaj.

Stav po 52. ročníku z pohľadu Horného Kriváňa:   21 v. – 8 r. – 23 p.

V akých zostavách odohrali:

Horný Kriváň –bran. Mário Chlebničan (Ján Sekereš) - Peter Košút, Miroslav Chlebničan ml., Róbert Mravec, Miroslav Forgáč,  Róbert Sopko, Ján Šulek, Jozef Šulek st., Jozef Šulek ml., Tomáš Michalík, Anton Michalík, Vladimír Tkáč,  Michal Kráľ, Ján Chlebničan.

Tréneri: Peter Košút, Miroslav Gelieň, vedúci: Emil Chlebničan

Dolný Kriváň – bran. Ján Laššák (Adam Suja), Martin Dančo,  Ľubomír Panica, Michal Šufliarsky, Rastislav Kubiš, Miroslav Šága, Peter Lupták, Ľubomír Filipko, Miroslav Báťka, Miroslav Ozan, Maroš Halaj, Vladimír Ľupták ml., Vladimír Lupták  st.

Tréneri: Miroslav Ozan, Peter Lupták, vedúci: Peter  Chlebničan

Už teraz sa tešíme na ďalší a to 53. ročník Silvestrovského futbalu v Kriváni, nech prinesie taký elán a optimizmus i dobrý futbal, ako tento 52. ročník, resp. všetky predchádzajúce.

Jozef Ďurica

Za obsah zodpovedá
zamestnanci obce Kriváň

dnes je: 19.9.2019