Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Kriváň

Obec Kriváň

Vitajte na oficiálnej internetovej stránke obce Kriváň.
kraj : Banskobystrický
okres : Detva
región : Podpoľanie
počet obyvateľov : 1713 (k 31.12.2018)
rozloha : 916 ha
nadmorská výška : 390 m nad morom

Silvestrovský futbal v Kriváni – 54. ročníkVytlačiť
 

IMG_9865.JPGKriváň - K peknému prežitiu vianočných a novoročných sviatkov v Kriváni okrem Farského úradu (sv. omše, veľkí a malí betlehemci), Základnej školy (25. Vianočná akadémia) a Obecného úradu (vianočný a novoročný vinš starostu v MR) prispeli aj športové akcie ako 2. ročník Trojkráľového behu zákutiami obce, IV. ročník Novoročného stolnotenisového turnaja „O putovný pohár starostu obce Kriváň“  a neodmysliteľný  Silvestrovský futbal  medzi Horným a Dolným Kriváňom, ktorého už  54.ročník  pripravili  členovia Telovýchovnej jednoty Kriváň.

    Hráči, ktorí nastúpili na toto tradičné futbalové zápolenie medzi Horným a Dolným Kriváňom, vytvorili na mierne zamrznutom teréne pravú futbalovú atmosféru a tak spríjemnili vstup do nového roku 2019 v našej obci. Aj tento Silvestrovský futbal zaujal verných fanúšikov a to aj starších, pamätajúcich si jeho prvý ročník na Silvestra v roku 1965.  Na akciu prišli aj mladší, ktorí sa do nej aj aktívne zapájajú.

     Pri varenom vínku si ju užili hráči ako aj diváci. Nechýbal pán starosta Imrich Paľko, a verní fanúšikovia, ktorí nielen na Silvestra, ale aj na majstrovské futbalové stretnutia chodia povzbudzovať Krivánskych futbalistov. O občerstvenie, obsluhu  a varené vínko pre hráčov ako aj  divákov, sa vzorne postarali  naše milé dievčatá:  Marka, Slávka  a Evka.

     Na spomínanom mierne primrznutom teréne hlavného ihriska bez snehu, čo je už v posledných rokoch pravidlom, sa hralo svižne od prvého hvizdu rozhodcu Rudolfa Káčera ml..         

     V prvom polčase Dolní nepremenili prísne nariadený pokutový kop, ale potom sa ujali vedenia, keď skóroval bývalý hráč Kriváňa Imrich Gonda. V druhom dejstve sa útoky striedali na oboch stranách,   ale skórovať sa podarilo len Dolným, zásluhou Michala Šufliarskeho a Ľubomíra Panicu. Tým zvýraznili vlaňajšie víťazstvo. Celkovo zápas priniesol dobrú kvalitu, ktorá potešila početné obecenstvo.

 

Horný Kriváň – Dolný Kriváň  0:3 (0:1)

Góly: Imrich Gonda, Michal Šufliarsky, Ľubomír Panica

Pred 120 divákmi rozhodoval Rudolf Káčer ml.

 

Celkový stav po 54. ročníku :Horný Kriváň zvíťazil  21 x, Dolný  25x  a remíz bolo 8 .

 

V akých zostavách odohrali:

    Horný Kriváň – bran. Mário Chlebničan - Peter Košút, Vladimír Tkáč, Ján Šulek, Ján Chlebničan, Miroslav Gelieň, Róbert Mravec, Valent Marcinek,  Jozef Šulek, Michal Kráľ, Ján Sekereš, Jozef Jaloviar.

    Dolný Kriváň – bran. Jozef Kružliak - Miroslav Chlebničan, Peter Ľupták, Imrich Gonda, Ľubomír Filipko, Vladimír Ľupták, Miroslav Ozan, Ľubomír Panica, Michal Šufliarsky, Adam Suja,  Martin Dančo, Daniel Jurčo.

 

Článok do Žurnálu                                                                                  autor - Jozef Ďurica


 
 

webygroup

dnes je: 24.4.2019

meniny má: Juraj

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

6493270

Úvodná stránka