Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Kriváň

Obec Kriváň

Vitajte na oficiálnej internetovej stránke obce Kriváň.
kraj : Banskobystrický
okres : Detva
región : Podpoľanie
počet obyvateľov : 1713 (k 31.12.2018)
rozloha : 916 ha
nadmorská výška : 390 m nad morom

Oznam o likvidácii veľkoobjemového odpadu Vytlačiť
 

takto to vypadalo 16.4.2018.jpg       Obecný úrad Kriváň oznamuje občanom, že brána na stanovisko  veľkoobjemových kontajnerov za cintorínom v Kriváni je uzamknutá. Miesto je monitorované kamerovým systémom.

      Kľúče od brány sú k dispozícii na obecnom úrade a budú občanovi vydané po skontrolovaní množstva a druhu odpadu. Každý vývoz bude obec evidovať.   

V zmysle zákona NR SR č. 79/2015 Z. z. o odpadoch v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon o odpadoch“) sú občania povinní triediť zložky odpadu ako plasty, papier, kovy, sklo, do odpadových nádob, ktorých vývoz zabezpečuje obec. Harmonogram vývozu týchto odpadov obdržala každá domácnosť a je dostupný na webovej stránke obce alebo priamo na Obecnom úrade v Kriváni.

 

Pre upresnenie pripomíname:

Nefunkčné autobatérie, elektrospotrebiče, bielu techniku, kovový odpad, môžu občania v pracovných dňoch odovzdať v zbernom dvore pri obecnom úrade, za plechovou bránou. Tu sa nachádza aj zberový kontajner na použité šatstvo, obuv a hračky.

Kompostovateľný odpad ako konáre zo stromov a len posekaná tráva je každému umožnené na vlastné náklady vyviesť na stanovisko za cintorínom.

Stavebný odpad si v našej obci musí každý na vlastné náklady odviesť na skládku odpadov  v Detve - Studienci, ktorú prevádzkujú Technické služby Detva. Na skládke mu bude bezplatne zlikvidovaný. Občan si hradí len náklady spojené s dopravou. Odporúčame jednotlivé zložky najprv vytriediť, ako napr. stavebná suť, drevený odpad, sklo, kov.

Odpad, ktorý vznikne pri podnikateľskej činnosti si likviduje každá firma na vlastné náklady v zmysle platného programu odpadového hospodárstva danej firmy. Je možné z takto vyprodukovaného odpadu vyseparovať zložky, ktorých vývoz zabezpečuje obec. 

Toto opatrenie, je následkom nekontrolovateľného množstva odpadu vyvážaného na stanovisko za cintorínom. Odpad nepochádza len z domácností občanov našej obce. Jeho likvidácia však zaťažuje rozpočet obce a môže mať negatívny vplyv na výšku poplatku za odpad pre občanov.

 

                                                                                  Imrich   P A Ľ K O, starosta obce


 
 

webygroup

dnes je: 26.3.2019

meniny má: Emanuel

Majstrovské futbalové stretnutie

TJ KRIVÁŇ Vás pozýva na majstrovske futbalové stretnutie dospelich :                            TJ Kriváň - Sebechleby v nedeľu 31.03.2019 o 15:00 hod, na miestnom futbalovom ihrisku.      

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

6258597

Úvodná stránka