Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Kriváň

Obec Kriváň

Vitajte na oficiálnej internetovej stránke obce Kriváň.
kraj : Banskobystrický
okres : Detva
región : Podpoľanie
počet obyvateľov : 1702 (k 30.06.2018)
rozloha : 916 ha
nadmorská výška : 390 m nad morom

Oznam o vykonaní nápravy pri separovaní plastov Vytlačiť
 

kontajner na plast.pngObec Kriváň obdržala upozornenie od Technických služieb Detva s. r. o. na nekvalitné triedenie odpadov, konkrétne plastov. Podľa uvedeného upozornenia sa v plastoch nachádzajú odpady charakteru komunálneho odpadu, stavebného odpadu a iných zložiek, ktoré do kategórie plastov nepatria.

Do plastov patria: PET fľaše od nápojov, kelímky, vrecká, fólie, plastové obaly zo šampónov, saponátov, tekutých mydiel, aviváže, destilovanej vody, náplní do ostrekovačov, plastové obaly z potravín a pod.

Nepatria sem: Novodurové rúrky, obaly od nebezpečných látok ako napr. motorových olejov, chemikálií a farieb, hrubo znečistené plasty (zeminou, farbami), podlahové krytiny, guma, molitan a pod.

Kvalitným a zodpovedným separovaním odpadu sa vytvára možnosť na zníženie nákladov spojených s ich likvidáciou, čo sa následne môže prejaviť aj na znížení poplatku za komunálny odpad v obci.

Pokiaľ nedôjde zo strany občanov k náprave pri separovaní odpadu, bude nekvalitne vyseparovaný odpad uskladnený ako odpad komunálny s príslušným poplatkom. Je zrejmé, že sa následne zvýšia aj náklady obce spojené s likvidáciou odpadu, čo bude mať vplyv aj na výšku poplatku za likvidáciu odpadu v obci.

Za porozumenie a spoluprácu Vám ďakujeme!

Súbor na stiahnutie upozornenie TS.pdf upozornenie TS.pdf (202.7 kB)

 
 

webygroup

dnes je: 15.12.2018

meniny má: Ivica

  • Piatok-3-6graphic-icon
  • Sobota0-4graphic-icon
  • Nedeľa1-6graphic-icon

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

5910739

Úvodná stránka