Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Kriváň

Obec Kriváň

Vitajte na oficiálnej internetovej stránke obce Kriváň.
kraj : Banskobystrický
okres : Detva
región : Podpoľanie
počet obyvateľov : 1713 (k 31.12.2018)
rozloha : 916 ha
nadmorská výška : 390 m nad morom

Oznam o osadení zamykateľných rámpVytlačiť
 

20181212_124129.jpgObecný úrad oznamuje občanom, že osadil zamykateľné rampy na miestnu štrkovú cestu za regulačkou plynovej stanice (za materskou školou) a v miestnej časti Svrčkovci.

Rampa slúži na zamedzenie svojvoľného pohybu motorových vozidiel po štrkovej miestnej komunikácii, ktorá spája stred obce s okrajovou časťou obce (Svrčkovci) a v zmysle územného plánu je určená len na cestu pre peších, cyklistov a na turistiku. Je to zároveň jediná možná cesta na peší prechod pre občanov z okrajovej časti do centra obce.

Pri plánovaní a realizácii rýchlostnej cesty R2 bolo zadané, že táto cesta nemôže slúžiť ako dopravná komunikácia. Motorové vozidlá túto cestu, ktorá bola štrkom upravená pri realizácii rýchlostnej cesty ničia a v prípade nepriaznivého počasia občania z tejto okrajovej časti nemôžu potom túto cestu na pešo používať.

Obec nechce obmedziť občanov, ktorý sa touto cestou potrebujú presunúť na poľnohospodárske pozemky, ktoré obrábajú v našej obci. Preto je rampu možné odomknúť kľúčom, ktorý je k dispozícii na obecnom úrade, aj u p. Juraja Kráľa pri regulačnej stanici a u p. Eriky Balážovej v časti Svrčkovci. Tento kľúč si na týchto miestach môžete vyzdvihnúť a naspäť ho vrátiť.

Za porozumenie Vám ďakujeme. 


 
 

webygroup

dnes je: 22.7.2019

meniny má: Magdaléna

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

7036982

Úvodná stránka