Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Kriváň

EDUKAČNÝ AREÁL – ZŠ v obci Kriváň

Stručný popis východiskovej situácie:

Riešené územie sa nachádza v areáli základnej školy v obci Kriváň. Jedná sa o park, v ktorom bol v jarnom období realizovaný výrub drevín, ktoré ohrozovali budovu školy a tiež bytový dom, ktorý sa nachádza v ich blízkosti. Je to veľmi zaujímavý priestor, ktorý bude mať veľký potenciál pri výučbe prírodovedných predmetov. Je to priestor pri vstupe do areálu školy, preto je dobré ho vyriešiť aj reprezentatívne.

Popis projektu:

Obsahom projektu je navrhnutie drevitej skladby, ktorá doplní a dotvorí priestor v areáli školy. Ide o rôznorodú drevitú skladbu, ktorá vie byť príkladom pri výučbe, zároveň dotvorí celkové prostredie školy. Taktiež je navrhnutá malá oddychová spevnená plocha s prístupovým chodníkom zo šlapákov. Veľmi príjemným prvkom je čerešňová alej, ktorá sprevádza prístupový chodník k budove školy. Navrhnuté sú dreviny úžitkové, okrasné listom, okrasné kvetom, vôňou, taktiež sú navrhnuté dreviny popri plote, ktoré  pohltia prašnosť  z prístupovej cesty. Celkový návrh parku je prínosom nielen pre žiakov, ale aj pre obyvateľov obce.

Ciele projektu:

Cieľom projektu, je zlepšiť environmentálne povedomie žiakov. Ďalším cieľom je upravenie vstup do areálu školy, a to vysadením čerešňovej aleje. Vytvoriť reprezentatívny vstup do areálu. Výsadbou a dotvorením parku chceme docieliť priamy kontakt žiakov s vysadenými drevinami, pri výučbe prírodovedných predmetov.


 

Za obsah zodpovedá
zamestnanci obce Kriváň


webygroup

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

Majstrovské futbalové stretnutie 22.09.2019

TJ KRIVÁŇ Vás pozýva na majstrovske futbalové stretnutie dospelých :      TJ Kriváň - Sielnica v nedeľu 22.09.2019 o 15:00 hod, na miestnom futbalovom ihrisku.  Predzápas žiaci U13 Kriváň - Dobrá Niva o 12:30

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

7191869

Úvodná stránka