Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Kriváň

Oznamy

snezienka-jarna.jpgObčianske združenie "S N E Ž I E N K A" pri Materskej škole v Kriváni vás touto cestou prosí o poskytnutie 2% dane z Vášho príjmu, čím prispejete k zlepšeniu našej práce. Naše IČO 37951963, Občianske združenie Snežienka, Kriváň č.597. Finančné prostriedky, ktoré sme v minulých rokoch získali boli použité na zakúpenie rôznych športových potrieb a iných prostriedkov na skvalitnenie práce s deťmi a na vytvorenie príjemného prostredia najmenších ratolestí. Naša materská škola pripravuje aktivity, ktoré by aspoň čiastočne nahradili deťom rodinné prostredie. Pod dohľadom kvalifikovaných pedagógov postupne dozrievajú pre vstup do základnej školy. Naším ocenením sú zdravé a usmievavé deti, ako aj spokojní rodičia.

V mene našich detí Vám ďakujeme...

 

 

 

ĎAKUJEME               

Ďakujeme ockovi PeťDSCN0839.JPGka Antalíka zo žltej triedy, za to, že nám dal vyrobiť krásny krmelec a solisko pre srnčiu zver. Takto môžeme aj my- škôlkari pomáhať zvieratkám v zime.

Krmelec môžete nájsť za Slatinou, vpravo od vstupu do hôrky ku kaplnke.

 

Ešte raz v mene detí veľké ĎAKUJEM

 

 

VYHRALI SME :)

ĎAKUbacil-domestos.pngJEME Vám za spoluprácu a podporu v projekte: „DOMESTOS  PRE ŠKOLY.“ Pomohli ste nám tak opäť vyhrať vedľajšiu výhru, ktorá pozostáva z výrobkov Domestos.

V mene našich detí Vám srdečne ĎAKUJEME.

 

 

2017.png

 

Ukončenie projektu NA KOLESÁCH HRAVO – BEZPEČNE A ZDRAVO

 

Projekt NA KOLESÁCH HRAVO – BEZPEČNE A ZDRAVO v rámci grantového programu "Bezpečne na cestách" Nadácie Volkswagen Slovakia, ktorý sme odštartovali v apríli tohto roku, sa v týchto dňoch dostal do svojho cieľa.

Môžeme sa pochváliť dopravným ihriskom, ktoré dostalo svoj nový vzhľad. Pribudli nám kvalitné učebné pomôcky, dopravné značky, semafory, odrážadlá, kolobežky a bicykle, pomocou ktorých sa môžu deti zdokonaľovať v ovládaní pravidiel cestnej premávky, či trénovať svoje vodičské schopnosti.

Ďakujeme Nadácii Volkswagen Slovakia za finančnú i materiálnu podporu, bez ktorej by sa nám dielo ťažko podarilo. Ďakujeme ale aj všetkým tým, ktorí nám dopravné ihrisko pomohli vytvoriť a správne využívať. Sú nimi Obecný úrad Kriváň, rodičia našich detí, zamestnanci Materskej školy Kriváň, príslušníci Policajného zboru zo Zvolena a ďalší.

ĎAKUJEME

logo.png

 

                                       

 

 

PODPORILI NÁŠ PROJEKT

 

S potešením oznamujeme, že Nadácia Volkswagen Slovakia podporí projekt našej Materskej školy s názvom:

 

NA KOLESÁCH HRAVO – BEZPEČNE A ZDRAVO.

 

Na rekonštrukciu a vybavenie dopravného ihriska na školskom dvore, pomôcky a hračky k dopravnej výchove získavame sumu takmer 3000 eur.

ĎAKUJEME

 

 

zber5aa.jpg"DAJME PAPIERU DRUHÚ ŠANCU"

Naša materská škola je zapojená do EKOSTOPY, ZELENEJ ŠKOLY  a RECYKLOHIER. V rámci recyklácie budeme počas celého školského roka organizovať ZBEPAPIERANazbieraný papier vymeníme za HYGIENICKÉ POTREBY.
 

 

Školský program Ekologická stopa

ekostopa.jpgSlovenská agentúra životného prostredia po piaty raz udeľuje certifikáty školám zapojeným do školského programu Ekologická stopa. Udeľovanie certifikátov sa aj tento rok koná pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia a prebieha vo virtuálnej, environmentálne šetrnej rovine.
Certifikát ekologickej stopy za školský rok 2013/2014 bol udelený školám, ktoré si do 4. júna 2014 vypočítali svoju ekologickú stopu aspoň jedenkrát vo všetkých ôsmich oblastiach spotreby (elektrina, kúrenie, voda, stravovanie, odpad, doprava, budovy a pozemky, nákup a vybavenie). Zo 742 slovenských škôl aktuálne zapojených do programu získalo certifikát 77 škôl. Svoju ekologickú stopu si oproti minulému roku znížilo 25 škôl.

Držiteľom certifikátu s najnižšou ekologickou stopou je Špeciálna základná škola, Spišská Belá z Prešovského kraja. Banskobystrický kraj má aktuálne 14 certifikovaných škôl a najnižšou stopou sa hrdí práve naša MŠ Kriváň. Certifikát ako aj vecné ceny odovzdali zástupcovia Slovenskej agentúry životného prostredia spolu s Thomasom Puskailerom našim p.uč. Márií Čabanovej a Jane Vrťovej na XVII. ročníku Veľtrhu environmentálnych výučbových programov ŠIŠKA, ktorý sa konal 15. – 17. októbra 2014 v Oščadnici.

„Ekologická stopa je metóda, ktorá vyjadruje vplyv našich aktivít na planétu Zem. Čím väčšia stopa, tým väčší vplyv na prírodu. V súčasnosti sa používa ako základný merateľný ukazovateľ trvalo udržateľného rozvoja a zároveň účinná edukačná metafora“ vysvetľuje Monika Pastuchová zo Slovenskej agentúry životného prostredia. Cieľom programu je, aby mládež pochopila vplyv svojich každodenných rozhodnutí na planétu Zem a hľadala správne voľby.

 

 

s <a href=fin.pod.BBSK.jpg" height="68" src="/portals_pictures/i_002077/i_2077366.jpg" title="s fin.pod.BBSK.jpg" width="315" >

Obci Kriváň bola poskytnutá finančná dotácia od Banskobystrického samosprávneho kraja

na projekt:

Zachovajme si ľudové dedičstvo pre naše deti
vo výške 500,- €,
ktoré boli použité na zhotovenie detských krojov pre tanečníkov DFS Snežienka v Kriváni, ktorí sú škôlkármi našej Materskej školy.
Obec Kriváň touto cestou vyslovuje poďakovanie BBSK za poskytnutú dotáciu.

foto MŠ.jpg

 

 

s <a href=fin.pod.BBSK.jpg" height="74" src="/portals_pictures/i_002077/i_2077366.jpg" title="s fin.pod.BBSK.jpg" width="343" >

Občianskemu združeniu SNEŽIENKA bola poskytnutá finančná dotácia od Banskobystrického samosprávneho kraja na projekt:

Kniha ako priateľ žiakov Materskej škôlky
vo výške 910,- €,

ktoré boli použité na zakúpenie náučných a zábavných kníh pre deti našej Materskej školy.

Občianske združenie SNEŽIENKA a Materská škola v Kriváni touto cestou vyslovujú poďakovanie

BBSK za poskytnutú dotáciu.

 


        Bc. Viera Šufliarska                                                                        Zuzana Ďuricová
           Riaditeľka MŠ                                                                               OZ Snežienka

 

 


 

webygroup

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Majstrovské futbalové stretnutie 22.09.2019

TJ KRIVÁŇ Vás pozýva na majstrovske futbalové stretnutie dospelých :      TJ Kriváň - Sielnica v nedeľu 22.09.2019 o 15:00 hod, na miestnom futbalovom ihrisku.  Predzápas žiaci U13 Kriváň - Dobrá Niva o 12:30

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

7186263

Úvodná stránka