Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Kriváň

Silvestrovský futbal 2015

Do programu vianočných a novoročných sviatkov v Kriváni okrem Farského úradu (sv. omše, Dobrá novina a malí betlehemci), Základnej školy (22. Vianočná akadémia), Obecného úradu (Mikuláš v kinosále, Folklórny večer s ĽH Ďatelinka, novoročný ohňostroj ku vzniku Slovenskej republiky, punč a i.) a  Divadelných ochotníkov z Kriváňa s hrou „Starostove kuchárky“,  prispeli aj členovia Telovýchovnej jednoty Kriváň.

Odohral sa už 51. ročník Silvestrovského futbalu,  ktorý opäť zaujal verných fanúšikov a to aj tých starších pamätajúcich si jeho prvý ročník pred 50.-timi rokmi  na Silvestra 1965. Tento populárny zápas medzi Horným a Dolným Kriváňom začal na pravé poludnie.  Za mrazivého zimného počasia hráči na ihrisku vytvorili pravú futbalovú atmosféru a tak spríjemnili vstup do nového roku 2016 v Kriváni. Do novej päťdesiatky chceli ísť oba celky víťazne a tak o vzájomné „hecovanie“ nebola núdza.

Nástup mužstiev zahájil prezident TJ Kriváň p. Jozef  Ďurica, ktorý zaželal, aby sa odohral slušný a dobrý futbal, čo sa aj naplnilo. Zároveň poďakoval  všetkým trom futbalovým družstvám  - mladším žiakom, dorastencom a dospelým, ktoré hrajú v oblastnej súťaži, za dobré výsledky i umiestnenie. Slávnostný výkop  mal Ján Krnáč – legenda krivánskeho futbalu, dlhoročný hráč a tréner, ktorý sa zúčastnil  na 50-tich  Silvestrovských zápasoch.

Pri varenom víne si pekný futbalový zápas nenechali ujsť ako mladí fanúšikovia, tak aj pamätníci, ktorí čo to zažili s krivánsky futbalom a dosiaľ chodia na majstrovské futbalové zápasy - Emil Halaj, Ján a Jozef Krnáčovci,  Peter Chlebničan, Štefan Spáč, Rudolf Káčer st., Štefan  Chlebničan, Peter Babic, Štefan Klimo, Milan Melicher a mnohí ďalší. Zaspomínali si a nielen o futbale podebatovali so starostom Imrichom Paľkom.

Na primrznutom teréne hlavného ihriska bez snehu, sa hralo svižne od prvého hvizdu tradičnej rozhodcovskej dvojice  Rudolf Káčer ml. a Milan Halaj.

V prvom polčase hneď na seba upozornil Jozef Šulek ml., ktorí Horným zabezpečil vedenie 2:0. Do polčasu  upravil na 3:0 peknou strelou bývalí hráč Kriváňa Róbert Mravec. Herne bol prvý polčas vyrovnaný, ale lepšia muška Horných ich posúvala k víťazstvu.  V druhom polčase  útoky boli na oboch stranách, ale strelecky  naladení Horní dali ešte dva góly. Strelcami boli hráči krivánskeho „áčka“ Róbert Sopko a Vladimír Tkáč. Tým napravili vlaňajšiu tesnú prehru (1:2) aj s úrokmi.

Horný Kriváň - Dolný Kriváň  5 :  0  (3 : 0)

Góly: Jozef Šulek ml.  2, Róbert Mravec, Róbert Sopko a Vladimír Tkáč

Pred  120 divákmi zápas rozhodoval Rudolf Káčer ml., ktorému asistoval  Milan Halaj.

Stav po 51. ročníku z pohľadu Horného Kriváňa:   21 v. – 7 r. – 23 p.

V akých zostavách odohrali:

Horný Kriváň – bran. Mário Chlebničan  - Peter Košút, Ján Sekereš st., Róbert Mravec, Martin Vajs,  Róbert Sopko, Ján Sekereš ml., Jozef Šulek st., Jozef Šulek ml., Tomáš Michalík, Vladimír Tkáč, Emil Baláž.

Dolný Kriváň – bran. Jozef  Kružliak - Adam Suja,  Martin Hromjak, Peter Lupták, Jozef  Šufliarsky,  Ľubomír Panica, Michal Šufliarsky,  Rastislav Kubiš, Imrich Gonda, Ľubomír Filipko, Miroslav Chlebničan st.,, , Vladimír Ľupták, Tomáš Zvara, /Ján Krnáč – výkop/ .

Už teraz sa tešíme na ďalší a to 52. ročník Silvestrovského futbalu v Kriváni, nech prinesie taký elán a optimizmus i dobrý futbal, ako tento 51. ročník, resp. všetky predchádzajúce.

článok do Žurnálu                                                                                              Jozef Ďurica

Majstrovské futbalové stretnutie 22.09.2019

TJ KRIVÁŇ Vás pozýva na majstrovske futbalové stretnutie dospelých :      TJ Kriváň - Sielnica v nedeľu 22.09.2019 o 15:00 hod, na miestnom futbalovom ihrisku.  Predzápas žiaci U13 Kriváň - Dobrá Niva o 12:30

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke