Menu
Obec Kriváň
ObecKriváň

Poďakovanie za úrodu - jeseň 2022

Aj tento rok ďakujeme Pánu Bohu za úrodu, ktorú požehnal na
našich poliach a v záhradách. Osobitne ďakujeme za Rok rodiny, ktorý v Cirkvi prebiehal od 19. marca 2021 do 26. júna 2022. Tento rok, od 13. marca do 12. marca 2023, v našej diecéze prežívame Rok sv. Františka Xaverského, patróna diecézy

Poďakovanie za úrodu

Aj tento rok sa chceme poďakovať Pánu Bohu za úrodu, ktorú požehnal na našich poliach a v záhradách. Osobitne sa chceme poďakovať za Rok rodiny, ktorý v Cirkvi prebiehal od 19. marca
2021 do 26. júna 2022. Jeho  cieľom bola myšlienka, ktorá sa niesla ako hlavná niť aj v Synode o synodalite, čo znamená spoločne kráčať. Pri farských stretnutiach o synode sme uvažovali a v praxi sme sa snažili hľadať spôsoby, ako spoločne kráčať aj v našej farnosti. Prakticky sme sa o to usilovali spoločnými aktivitami v podobe prípravy detí na Prvé sväté prijímanie, akciou pre deti „Noc na fare“, spoločnými prácami pri príprave produktov na opravu kostola, atď. Tento rok, od 13. marca do 12. marca 2023, v našej diecéze prežívame Rok sv. Františka Xaverského, patróna diecézy.
Preto v našej výzdobe sú aj obrazce, ktoré urobili maminy z našej farnosti, kde je zakomponovaná ikona Svätej rodiny, ako aj obraz sv. Františka Xaverského.
Keď som videl, koľko práce dala výzdoba, aj obrazy, o to viac prežívam vďačnosť za všetkých ľudí, ktorí sa na tom podieľali. Prácou, aj svojimi darmi ovocia a zeleniny. Vážme si tento veľký dar, ktorý Pán Boh do nás dal a nebojme sa prejsť sa kostolom a pozrieť si zvláštnosti, akou je obrovská mrkva, cvikla, tekvica alebo kvetinkové patizóny. Ale aj jemnosť kláskov ovsa, jačmeňa a makovíc...

Aj tento rok máme detský kútik pri krstiteľnici. Sú tam domčeky z tekvice, žabky, korytnačka a iné pozoruhodnosti.

Kútik pre dospelých s obrazmi nás pozýva zamyslieť sa, ako pre-žívame vzťahy v našich rodinách podľa vzoru a s pomocou Svätej Rodiny. A ako prežívame výzvu sv. Františka zapáliť láskou náš malý svet, ktorý nás obklopuje.

Centrálny aranžmán nás zas pozýva ďakovať Pánovi za všetkých dobrých ľudí. Tých, ktorí námahu svojich rúk boli ochotní darovať v podobe rôznych plodín. Ale aj tých, ktorí z lásky k nám neváhajú obetovať svoj čas a sily.
Preto sa učme ďakovať nielen Pánu Bohu, ale aj sebe navzájom za všetko, čo robíme jeden pre druhého. Hlavne za to, že jeden druhého máme.
     

 

Dátum vloženia: 26. 9. 2022 13:00
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 9. 2022 17:12
Autor: Mons. Ján Krajčík

Dotazník

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 22. 7. 2024
slabý dážď 30 °C 17 °C
utorok 23. 7. mierny dážď 26/18 °C
streda 24. 7. zamračené 26/15 °C
štvrtok 25. 7. slabý dážď 23/13 °C