Menu
Obec Kriváň
ObecKriváň

Poďakovanie za úrodu - jeseň 2023

V roku 2023 ďakujeme Pánu Bohu za úrodu, ktorú požehnal na
našich poliach a v záhradách. Aj keď úroda ovocia bola slabšia, úroda zeleniny bola úžasná. No - aj vďaka ľudovým misiám, ktoré boli v marci - bola bohatá úroda skutkov lásky k blížnemu. VĎAKA BOHU!

Poďakovanie za úrodu

Rok 2023 sa v našom regióne zapísal ako rok slabý na ovocie. Napriek tomu úroda zeleniny bola excelentná. Nakoniec, môžete aj sami uvidieť naživo (až do konca novembra) alebo na fotografiách, aké tekvice narástli niektorým našim farníkom. Takisto cibuľa, či iné plodiny. Sme teda veľmi vďační Pánu Bohu za úrodu, ktorú požehnal na našich poliach a v záhradách.
Osobitne sa chceme poďakovať za dar Ľudových misií, ktoré v marci v našej farnosti viedli pátri redemptoristi Michal Zamkovský a Peter Slobodník z Podolínca.
V septembri sme tiež ďakovali za dar návštevy Sv. Jána Pavla II. na našom Slovensku, konkrétne v Banskej Bystrici. Z tohto nezabudnuteľného momentu je aj fotografia, podľa ktorej je vytvorený obraz svätého pápeža. Vedľa neho je obraz - ikona Panny Márie, Matky Cirkvi, ktorú mal Sv. Ján Pavol II. vo veľkej úcte a láske. Originál, ktorý pochádza z pôvodnej Konštantínovej baziliky, sa nachádza v oltári Baziliky sv. Petra. Podľa neho dal Ján Pavol II. ako prejav vďačnosti za záchranu pri atentáte (13.5.1981) umiestniť jej obraz na Námestí sv. Petra medzi Bazilikou a Apoštolským palácom.
Tieto obrazy urobili maminy z našej farnosti.
Keď som videl, koľko práce dala výzdoba, aj obrazy, o to viac prežívam vďačnosť za všetkých ľudí, ktorí sa na tom podieľali. Prácou, aj svojimi darmi ovocia a zeleniny.
Vážme si tento veľký dar, ktorý Pán Boh do nás dal a nebojme sa prejsť sa kostolom a pozrieť si zvláštnosti, akou sú obrovské tekvice alebo cibuľa. Ale aj jemnosť trávy, klasov či makovíc...

Aj tento rok máme detský kútik pri krstiteľnici. Je tam psík, ktorý na bicykli zváža úrodu, kukuriční tanečníci, či kalerábový zajac s chutnou mrkvou a iné pozoruhodnosti.

Kútik pre dospelých s obrazmi nás pozýva zamyslieť sa, ako prežívame svoje vzťahy v Cirkvi, ktorá je našou Mamou. Aký je náš vzťah k Panne Márii, k Pápežovi, k vlastnej farnosti...

Centrálny aranžmán nás zas pozýva ďakovať Pánovi za všetkých dobrých ľudí. Tých, ktorí námahu svojich rúk boli ochotní darovať v podobe rôznych plodín. Ale aj tých, ktorí z lásky k nám neváhajú obetovať svoj čas a sily.

Preto sa učme ďakovať nielen Pánu Bohu, ale aj sebe navzájom za všetko, čo robíme jeden pre druhého. Hlavne za to, že máme jeden druhého.

Dátum vloženia: 28. 10. 2023 11:27
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 10. 2023 12:53
Autor: Mons. Ján Krajčík

Dotazník

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 22. 7. 2024
slabý dážď 30 °C 17 °C
utorok 23. 7. mierny dážď 26/18 °C
streda 24. 7. zamračené 26/15 °C
štvrtok 25. 7. slabý dážď 23/13 °C