Ak správne triedime, svet je krajší!

Ak správne triedime, svet je krajší! 1

plagát a list od ENVI- PAK

Vážený pán primátor, vážený pán starosta,

množstvo vytriedeného odpadu sa zvyšuje vďaka obyvateľom, ktorí zodpovedne pristupujú k triedeniu. A práve preto pravidelne tvoríme vzdelávacie materiály a pokračujeme vo vzdelávaní a motivovaní obyvateľstva.

Na to, aby mohol byť odpad recyklovaný, je potrebné ho pred vyhodením správne vytriediť. Tým šetríme prírodné zdroje, znižujeme množstvo odpadu na skládkach, dávame odpadu šancu na druhý život a šetríme financie občanov spojené s odpadom.

Môže sa zdať, že už každý vie, čo kam patrí v rámci triedeného zberu. Avšak stále sa stretávame s otázkami od občanov na konkrétne druhy odpadov a ich správne triedenie. Práve preto sme pripravili návod v podobe plagátu A4, kde sme sa zamerali na jednotlivé druhy odpadu.

V týchto dňoch vám poštou budú doručené plagáty A3. V prílohe vám posielame plagát A4 na stiahnutie v PDF formáte. Prosím, zabezpečte jeho sprístupnenie obyvateľom vašej obce alebo mesta na vašej internetovej stránke alebo v miestnom periodiku.

Veríme, že aj vďaka tejto podpore spoločne prispievame k znižovaniu množstva odpadu vznikajúceho v domácnostiach. Nezabúdajme, že ak už odpad vznikne, tak nech skončí v tých správnych vreciach či kontajneroch!

Ďakujeme, že nám pomáhate vo vzdelávaní a informovaní obyvateľov Slovenska!

Ak správne triedime, svet je krajší!

Majte na pamäti nasledovné pravidlá a informujte o nich aj svojich občanov:

• Snažte sa odpad netvoriť vôbec.
  • Zálohované obaly nepatria do koša, vráťte ich do predajne.

• Dodržiavajte farebnú abecedu triedenia: sklu patrí zelená, papieru modrá, plastu žltá, kovu červená a nápojovým kartónom oranžová farba. Napovie Vám aj označenie na obale:

• Riaďte sa pravidlami triedenia svojej obce. ​​Len vytriedený odpad sa dá zhodnotiť a recyklovať.

• Trieďte odpad, oplatí sa to. Za vytriedený odpad občan neplatí, jeho zber hradia výrobcovia prostredníctvom OZV ENVI - PAK.

• Obal označený ochrannou známkou ZELENÝ BOD patrí do triedeného zberu.

V prípade otázok nás kontaktujte:

E-mail: obce@envipak.sk
ENVI - PAK, a.s. • Galvaniho 15/A • 821 04 Bratislava