USMERNENIE OBČANOV K MIMORIADNEJ SITUÁCII

USMERNENIE OBČANOV K MIMORIADNEJ SITUÁCII 1

usmernenie

Vzhľadom na vzniknutú epidemiologickú situáciu v Slovenskej republike vyzývame obyvateľov, aby dôsledne dodržiavali preventívne opatrenia na spomalenie šírenia vírusu.

Znížte v tomto období kontakt s inými osobami na minimum, vyhýbajte sa skupinám osôb, dodržiavajte dôslednú osobnú hygienu a dôkladne si umývajte ruky mydlom.

Ak musíte ísť do prostredia s väčším počtom osôb - napríklad nákup potravín, na poštu, do práce hromadnou dopravou, nasaďte si rúško, ktoré zakrýva nos aj ústa. Vyzývame občanov aby pri ambulantnom predaji, v predajni potravín a prevádzke pošty dodržiavali bezpečnú vzdialenosť, mali na tvári rúško alebo akúkoľvek ochranu úst a nosa a pristupovali po jednom.

Zbytočne v tomto období nenavštevujte so svojimi deťmi starých rodičov a nezdržiavajte sa na verejných priestranstvách. Detské ihriská a plochy určené na voľnočasové aktivity nech nie sú miestami s koncentráciou ľudí.

Ak viete o osamelej osobe, ktorá potrebuje pomoc - telefonicky kontaktujte obec.

Ak potrebujete akútne navštíviť svojho obvodného lekára - ozvite sa mu najskôr telefonicky.

Ľudia, ktorí majú vládou nariadenú karanténu ju musia dodržiavať. Za nedodržanie karantény vám hrozí pokuta 1659€.

Súčasne prosíme občanov, ktorí sa vrátili zo zahraničia, alebo boli v kontakte s osobami, ktoré boli v zahraničí  a sú v povinnej  14-dňovej domácej karanténe, aby to nahlásili na obecný úrad a súčasne dali oznam na domácnosť, aby poštová doručovateľka  a iné osoby neprišli do styku s nimi.

Nosenie rúška nie je hanba a bavlnené rúška ktoré používate, je potrebné po každom dni oprať a prežehliť, aby sme zlikvidovali všetky vírusy a baktérie.

Dodržiavaním opatrení chránime seba aj okolie.

Prílohy

stanovisko ZMOS pri nakladaní s komunálnym odpadom

stanovisko ku nakladaniu s komunáklnym odpadom pri KORONAVÍRUSE.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 14,63 kB