ÚSCHOVŇA BICYKLOV 2019

Objekt bude slúžiť na úschovu bicyklov, vozíkov pre ZŤP, kočíkov. Vyhotovenie stavby je replikou našej budovy železničnej stanice Kriváň, ktorá má pre obec historickú hodnotu.

Výška získanej dotácie od BBSK 4.000,- €
Podpora zo strany LESOV SR š.p. - 15 m3 smrekovej guľatiny, v hodnote 1.380,- €
Firma PKM Hriňová nám guľatinu zdarma porezala.

Kriváň je rozvíjajúca sa obec, ktorej zámerom je byť príťažlivou pre svojich občanov ako aj návštevníkov. Je vstupnou bránou do Podpoľania, regiónu s potenciálom rozvoja cestovného ruchu. Obec Kriváň systematicky buduje infraštruktúru cestovného ruchu a tým prispieva k rozvoju CR vo svojej obci ako aj  v regióne  Podpoľanie. Obcou prechádzajú značené cyklotrasy, turistické trasy, značené trasy zdravia pre Nordic Walking, vybudované sú informačné panely, ktoré sa tešia záujmu verejnosti.  Obec vybudovala technický detský náučný chodník, ktorým zvýšila atraktivitu obce ako aj služieb cestovného ruchu pre cieľovú skupinu rodiny s deťmi.

Účel predkladaného projektu.

Predkladaný projekt, vybudovanie úschovne bicyklov  Kriváň, je ďalšou aktivitou, ktorou chce obec zvýšiť kvalitu poskytovaných služieb v cestovnom ruchu  regiónu Podpoľanie.

Záujem o cykloturistiku neustále narastá, počet cyklistov rastie aj tým, že sa rozširuje využívanie bicyklov s elektrickým pohonom, čo dáva možnosť využívať bicykel na turistiku širšej skupine návštevníkov. Obcou Kriváň prechádzajú značené cyklotrasy, je dopravným železničným uzlom, a tak sa obec stala zaujímavým východiskovým bodom pre návštevníkov regiónu.

Účelom projektu je zvýšiť komfort návštevníkov – cykloturistov  tým, že budú mať možnosť bezpečne uschovať bicykle  na potrebný čas  do úschovne a využiť ďalšie služby cestovného ruchu, ktoré poskytuje obec alebo región. Týmto riešením podporíme intenzívnejšie  využívanie služieb cestovného ruchu ako aj predĺženie času, ktorý návštevník strávi v regióne.

Navrhovaná úschovňa bicyklov bude poskytovať  viacero funkcií:

- možnosť uschovať a uzamknúť bicykle a prídavné vozítka pre deti k bicyklom na potrebný čas

- bezpečnú úschovu bicyklov, vzhľadom na to, že navrhované umiestnenie úschovne je v priestore pred Obecným úradom, ktorý je monitorovaný kamerovým systémom

- vonkajší vzhľad úschovne je navrhnutý tak, že bude replikou budovy železničnej stanice v obci Kriváň, ktorá má hodnotné a zaujímavé architektonické riešenie. Historické budovy sú v súčasnosti upravované modernými prvkami, týmto spôsobom obec uchová pôvodný vzhľad staničnej budovy, ktorý budú môcť návštevníci ako aj obyvatelia obce poznať. Samotná budova úschovne bicyklov bude teda ďalšou zaujímavosťou obce, ktorá zvýši príťažlivosť obce pre návštevníkov

- objekt úschovne  je navrhnutý tak, aby sa v budúcnosti mohla úschovňa rozšíriť o nabíjaciu stanicu pre elektrobicykle, ktorú budú využívať nie len záujemcovia o uschovanie bicyklov, ale toto miesto sa stane cieľovým, vďaka danej službe

Zmluva s BBSK o posk. finančnej dotácie na Úschovňu bicyklov.pdf

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 249,79 kB

zmluva na reklamnú spoluprácu s LESY SR š.p.

Žiadosť o reklamnú spoluprácu s LZ KR na Úschovňu bicyklov.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 112,18 kB