Vybudovanie turistickej infraštruktúry v obci Kriváň - vstupnej brány Podpoľania

Obec Kriváň oznamuje, že v mesiaci august začne s realizáciou projektu Vybudovanie turistickej infraštruktúry v obci  Kriváň - vstupnej brány Podpoľania.

Projekt sa bude realizovať v súlade s popisom uvedeným v žiadosti a jeho výstupom bude:

Obnova existujúcich cykloturistických trás v dĺžke 7 km zahŕňajúca obnovu nadregionálnej Novohradskej cyklomagistrály.

Vybudovanie nových multifunkčných trás zdravia  v dĺžke 16 km pre peších, cyklistov, rodiny s deťmi,  Nordic Walking chodcov. Vedenie trás smeruje k zaujímavým a významným turistickým cieľom. Trasa 1: Kriváň centrum  – vrchol Mních – Svrčkovci – Kriváň / 10 km, trasa 2 : Liešna – Kriváň centrum / 3 km, trasa 3: Kriváň centrum – Kaplnka / 3 km.

Osadenie 2 panelov pre opis turistickej atraktivity, ktoré návštevníkom textom a obrazom sprostredkujú informácie o pozoruhodnostiach obce.

Osadenie 1  panoramatického panela, ktorý plánujeme umiestniť na nádherný výhľadový bod na kopci Mních, ktorý ponúka výhľad na celé Podpoľanie.

Spracovanie a osadenie 2 mapových panelov, zameraných na obec  a blízke okolie aj región Podpoľanie. Panely budú mapovým zákresom katastra obce Kriváň a mapovým zákresom regiónu Podpoľanie uľahčovať návštevníkom orientáciu v obci a v Podpoľaní a upozorňovať na atraktivity v regióne.

Osadenie turistického prístrešku – prístrešok bude umiestnený na vrchole kopca Mních, v lokalizácii informačného panela, panoramatického panela a trasy zdravia.

Navrhnutá turistická infraštruktúra  bude zrealizovaná v zmysle dizajnu jednotného systému postupne budovaného v Podpoľaní. Zrealizovaná bude v zmysle  spracovanej situačnej dokumentácie k povoleniu informačného zariadenia.

Cykloturistické trasy a multifunkčné trasy zdravia sa budú realizovať v zmysle spracovanej situačnej dokumentácie pre stanoviská spojené s výkopovými prácami.

PIS Krivan 2016 fotoDOKUM 1.pdf

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 2,24 MB