Menu
Obec Kriváň
ObecKriváň

4. ročník Trojkráľového behu obcou Kriváň 6.1.2023

V trojkráľový piatok 6. januára 2023 Dobrovoľný hasičský zbor Kriváň a Obec Kriváň zorganizovali už 4. ročník Trojkráľového behu po zákutiach našej obce.

V trojkráľový piatok 6. januára 2023 Dobrovoľný hasičský zbor Kriváň a Obec Kriváň zorganizovali už 4. ročník Trojkráľového behu po zákutiach našej obce.

Pri hojnom počte bežcov (176 súťažiacich) a vhodnom zimnom počasí, si všetci túto možnosť športového vyžitia pochvaľovali.

Veď zišli sa nielen krivánčania, ale aj bežci z blízkeho a vzdialenejšieho okolia.  Privítali sme bežcov z Detvy, Hriňovej, Látok, Zvolena, Lučenca, Skliarova, Piešťa, Poltára, Podzámčoku, Zvolenskej Slatiny,  ale aj z Fiľakovských Kľačian.

Aj vďaka sponzorom tohto podujatia: Masarykov dvor, Mliekareň Koliba Hriňová, LUKA MASIV, JM AGROSTAVBY s. r. o. -  Marek Mališ, firma Makada hračky, Obec Kriváň, p. Janka Balážová, KROVSTAV DOMY s. r. o. súťažiaci získali hodnotné ceny.

Najväčšia vďaka však patrí tým, ktorí toto podujatie zorganizovali. Je to práca hlavne nadšencov jednotlivcov, ale ďakujeme aj všetkým ostatným a dúfame, že ich bude z roku na rok viac.

Ako prvý dobehol do cieľa 26-ročný bežec Matej zo Zvolenskej Slatiny. Spomenul, že trénuje  v rámci detvianskeho športového klubu, ktorý združuje bežcov viacerých vekových kategórií. Poznamenal, že v piatok sa rozhodol podporiť obecné podujatie a do cieľa dobehol za necelých 30 minút. Na behu sa v piatok zúčastnila aj 33-ročná Eva z Detvy, ktorá je tiež súčasťou detvianskeho bežeckého športového klubu. V kategórii do 40 rokov sa umiestnila na prvom mieste. "Trať bola pekná, zadarmo však tá medaila nebola, kopec dal o sebe vedieť. Bola to vydarená akcia, v cieli nám chutili guláš a aj punč. Už sa tešíme na ďalší ročník," zhodnotila. Medailu si domov odniesla aj jej dvojročná dcéra Eva, ktorá bežala v kategórii do šesť rokov.

Trať pre dospelých merala 8,1 kilometra, detská trať mala jeden kilometer.

Do ďalších rokov si želáme, aby sa táto akcia stala pevnou tradíciou a zmobilizovala verejnosť ku športu nielen v lete, ale aj v zime.

 

 

Dátum vloženia: 10. 1. 2023 13:31
Dátum poslednej aktualizácie: 10. 1. 2023 15:14
Autor: Jana Močárová

Dotazník

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 22. 7. 2024
slabý dážď 30 °C 17 °C
utorok 23. 7. mierny dážď 26/18 °C
streda 24. 7. zamračené 26/15 °C
štvrtok 25. 7. slabý dážď 23/13 °C