Menu
Obec Kriváň
ObecKriváň

Deň matiek 2022

Dňa 8.mája v sále Obecného úradu sa pri príležitosti Dňa matiek uskutočnilo výstúpenie DOS Pilindoš. Srdečne ďakujeme za pekne prežité popoludnie.

Milé mamy a staré mamy,

V tento sviatočný deň sme sa stretli a spoločne oslávili Deň matiek.

Mama je slovo krátke, no aj napriek tomu je v ňom ukryté množstvo významov. Je to láska prevtelená do tela ženy, ktorá nás sprevádza našim životom. Mama bdela pri našej postieľke keď sme boli malí, tešila sa z našich prvých krokov a ofúkla naše rany keď sme spadli. Mama je tá, ktorá sa teší z našich úspechov a trápi sa pre naše starosti a to aj v čase, keď sme už dávno vyrástli a sú z nás dospelí ľudia.

Deň matiek je príležitosťou poďakovať Vám za všetku tú vrelú lásku, za nehu a starostlivosť, ktorou každá matka zahŕňa svoje deti, za opateru a nekonečnú trpezlivosť a obetavosť.

K dnešnému sviatku Vám želám veľa zdravia, šťastia, vnútornú pohodu, pokojný a dlhý život, naplnenie všetkých vašich snov a nádejí. Prajem Vám , aby ste vždy mali koho pohladiť a aby mal kto pohladiť Vás. Aby ste milovali a boli milované. Aby ste nikdy nemali dôvod pre slzy, ale len pre úsmev. Ak sa vo vašich očiach niekedy objavia slzy, nech sú to len slzy šťastia. Aby ste rozsievali teplo, nehu, krásu a ženské dobro. Aby ste zmnožili túto zem o dobrých a statočných ľudí. Aby ste naučili svet milovať a nie nenávidieť. Aby ste boli istotou vašich domovov a rodín, aby ste boli hrdé na to, že ste matky. Ďakujem za jedinečnosť, za život, za lásku. Ďakujem za cestu k životu, po ktorej ste nás učili kráčať, za pohladenie vašimi rukami, za prebdené noci.

 V mene Vašich detí Vám ďakujem za každé milé slovo, bozk, úsmev, povzbudenie, ale aj pokarhanie, lebo aj to treba k životu, aby človek nezablúdil. Buďte nám zdravé, krásne a milé a buďte s nami ešte dlhé roky.

Za všetko Vám ďakuje starosta obce Imrich Paľko.

Dátum vloženia: 10. 5. 2022 12:59
Dátum poslednej aktualizácie: 10. 5. 2022 14:35
Autor: Jana Močárová

Dotazník

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 22. 7. 2024
slabý dážď 30 °C 17 °C
utorok 23. 7. mierny dážď 26/18 °C
streda 24. 7. zamračené 26/15 °C
štvrtok 25. 7. slabý dážď 23/13 °C